promo-zsm
promo-zsm

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 19-25 червня  2023 року

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 19-25 червня 2023 року
pigcentre

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 19-25 червня 2023 року: 78-79 грн/кг на свиней живою вагою.

Прогнозується, що ціна на свиней наступного тижня буде на рівні 78-79 грн/кг.

Асоціація «М’ясної галузі» продовжує працювати над захистом інтересів галузі та збільшенням конкурентоспроможності м’ясної сировини і м’ясних продуктів українського походження, покращенням їхньої якості, розширенням ринків та захистом внутрішнього ринку збуту.

Одним з пріоритетних напрямків, що сприятиме розвитку свинарства в Україні – є перемога над вірусом африканської чуми свиней (АЧС). Ми першими зреагували на те, що в 2023 році з’явилась можливість перемогти головного ворога свинарства і ініціювали реєстрацію в Україні вакцини проти вірусу АЧС .

Компанія AVAC Vietnam розробила та успішно провела випробування вакцини проти АЧС. Доведено, що ефективність вакцини AVAC, введеної свиням у віці від 8 до 10 тижнів, досягає 95%.   Зараз триває її реєстрація та розпочате комерційне використання в багатьох країнах Азії, а також інтерес виявляють країни Європи. За підтримки Асоціації «М’ясної галузі» вдалося погодити вигідні умови для України, підписати договір та почати підготовчу роботу з реєстрації вакцини в Україні.

АЧС – це вірус, який раніше не піддавався профілактиці і зупинити його поширення можна було тільки карантинними заходами. І хоча АЧС безпечна для людини, вона наражає свинарів на величезні економічні збитки, адже всі тварини в осередку зараження мають бути знищені! В Україні в травні 2023 року зафіксовано спалах АЧС в Кіровоградській області, а в 2022 році було зареєстровано 7 випадків АЧС. Це тільки офіційні дані – фактична цифра може бути значно більшою! Щоб уникнути збитків чи навіть банкрутства, фермери часто нелегально продають інфікованих тварин, що призводить до стрімкого поширення АЧС. Працюємо над тим, щоб АЧС в Україні нарешті було подолано!

Також Асоціація «М’ясної галузі» продовжує активно співпрацювати з Мінагрополітики над розблокуванням експорту свинини з України. Ми прагнемо побудувати такі відносини зі своїми зарубіжними партнерами, щоб українські підприємці не ставали заручниками зовнішньоекономічної та політичної ситуації у країнах-імпортерах. Сприятиме цьому програма розвитку «Нове свинарство 2025». Основна мета якої – збільшення поголів’я свиней в Україні в 4 рази (до 20 млн голів), а також збільшення виробництва свинини в Україні до 3 млн. тонн, 2 млн. тонн з яких – на експорт. Ця програма передбачає консолідацію всього ланцюга «виробник – переробник – споживач» та надає робочі інструменти для повернення конкурентоздатності бізнесу не на короткий час, а в довгостроковій перспективі.

На німецькій біржі VEZG на наступний тиждень ціни на напівтуші кондиційних свиней – 2,43  євро/кг (96,15 грн/кг), на напівтуші свиноматок – 1,83 євро/кг (72,41 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ.

На польській біржі CennikRolnicze середня ціна на живих свиней – 8,85 злотих/кг (78,37 грн/кг). Діапазон цін на живих свиней: 8,30 – 9,60 злотих/кг (73,5 – 85,01 грн/кг).

Джерело: Євростат

Динаміка цін у світі:
🟨 2,45 €/кг (0%) у ЄС
🟨 1,35 €/кг (0%) у Бразилії
🟢 1,88 €/кг (8%) у США
🟨 1,21 €/кг (0%) у Канаді

Усі ціни вказані за забійну вагу.

Довідково

Щотижня Асоціація “М’ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м’ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо).

Прогнозні ціни акумулюють статистичну інформацію щодо цінової динаміки на ринку та слугують орієнтиром для м’ясопереробних підприємств і свинокомплексів.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *