promo-zsm
promo-zsm

АЧС на Філіппінах: випробування показали безпеку та ефективність вакцини Avac

АЧС на Філіппінах: випробування показали безпеку та ефективність вакцини Avac
pigcentre

Результати випробувань на Філіппінах доводять, що жива вакцина проти АЧС виробництва Avac Vietnam є безпечною та ефективною для контролю та профілактики АЧС у свиней на дорощуванні. Раніше також Департамент охорони здоров’я тварин В’єтнаму підтвердив, що жива вакцина Avac, яка використовувалася для свиней CP Vietnam, була безпечною та ефективною.

Виробник вакцини Avac Vietnam провів випробування на 271 424 свинях на 226 фермах у грудні 2022 року. Через 4 тижні після вакцинації всі свині були здоровими, а імунна відповідь досягла 94,85%. AVAC Vietnam рекомендує використовувати вакцину Avac проти АЧС для свиней у віці 8-10 тижнів, але не для племінних свиней (підсвинків, свиноматок і кнурів). Захист вакцини діє 4 місяці. На Філіппінах місцеві виробники з радістю зустріли новину про вакцину.

«Ми сподіваємось, що уряд розпочне закупівлю вакцини Avac одразу після успішних випробувань», — сказав Asian Agribiz президент Філіппінської Федерації виробників свинини Роландо Тамбаго. Кілька виробників повторили його коментар, повідомивши Asian Agribiz, що доступність вакцини проти АЧС допоможе філіппінській м’ясній галузі досягти реального відновлення. «Ми сподіваємося, що урядом будуть вжиті негайні заходи щодо забезпечення і розповсюдження вакцини проти АЧС  серед зацікавлених сторін якнайшвидше», — сказав у заяві представник партії AGRI Вільберт Лі. «Загальнонаціональна акція вакцинації допоможе нашим свинарям протистояти поширенню АЧС. Ми всі виграємо, якщо подолаємо АЧС у нашій країні. Це полегшення не лише для галузі тваринництва, а й для філіппінських сімей, які страждають через високі ціни на м’ясні вироби».

Прийняття вакцини проти АЧС Управлінням з харчових продуктів і медикаментів

Пан Тамбаго налаштований оптимістично і сподівається, що  Управління з контролю за продуктами й ліками Філіппін погодиться з результатами випробувань і вже цього року вакцина проти АЧС буде доступна для філіппінських виробників.

Випробування

У випробуваннях брали участь 2 господарства. Поросят розділяли залежно від загону, встановленого на кожній фермі, і спочатку акліматизували щонайменше за 5 днів до вакцинації. На кожній фермі всі поросята (10 контрольних поросят і 20 вакцинованих) були в 1 загоні. Дослідники шукали клінічні ознаки та смертність, контролюючи та записуючи температуру тіла щодня протягом 28 днів після вакцинації. Вони зібрали зразки крові на 7, 14 і 28 день після вакцинації для моніторингу відповіді антитіл (за допомогою ELISA) і віремії (вірус вакцини).

Результати оцінки безпеки

Оцінка безпеки показала, що в жодної зі свиней не було підвищеної температури (гіпертермії) протягом випробувального періоду. Як контрольні, так і вакциновані свині дали негативний результат до вакцинації та на 3, 7, 14 і 21 день після вакцинації, пояснила начальник відділу ветеринарної лабораторії в Бюро тваринництва (BAI) Райнельда Дела Пенья,. «Реакція антитіл була очевидна лише на 14-й і 21-й дні після вакцинації», — підкреслила Дела Пенья. Команда спостерігала та виявила вірусемію (наявність вірусів вкрові), починаючи з 7-го дня, у 80% вакцинованих свиней. Однак вірусемія почала знижуватися, починаючи з 14 дня (70%), 21 дня (50%) і 28 дня (30%). На 39 день вірусемія не виявлена. Нарешті, всі свині (контрольні та вакциновані) дали негативний результат на виділення вірусу за допомогою мазків із носа, зібраних на 7-й та 14-й дні після вакцинації.

Висновок

Після випробувань BAI дійшло висновку, що вакцина є безпечною, оскільки вона не має доказів виділення вірусу. Більше того, не було передачі вакцинного вірусу (віремії) від вакцинованої групи контрольним свиням, які змішувалися разом, навіть якщо віремія була присутня у вакцинованих свиней. «Ми не спостерігали локальної та систематичної реакції. Під час випробувань ми також не спостерігали доказів того, що клінічні ознаки можуть бути пов’язані з вакциною у вакцинованих і контрольних тварин», – зазначила Дела Пенья.

Вони також дійшли висновку, що вакцина є ефективною – вона продемонструвала здатність індукувати виявлену імунну відповідь, починаючи з 14 дня та досягаючи піку на 28 день після вакцинації. BAI надало результати випробувань під час 29-го Національного конгресу зі свинарства у Манілі у квітні 2023 року.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *