promo-zsm
promo-zsm

Розбір | Як українське зерно зробило багатими польських тваринників

Розбір | Як українське зерно зробило багатими польських тваринників
pigcentre

Завдяки дешевому українському зерну для кормів Польща рекордно наростила експорт м’яса

Дешева кормова сировина з України дозволила полякам у 2022 році зупинити багаторічний спад у м’ясній галузі. Польські фермери настільки збільшили закупівлю породистого молодняку свиней у Німеччині, Данії та Нідерландах, що ціни на поросят у Європі підскочили вдвічі. Саме тому заборона на ввезення українського зерна приведе польську м’ясну галузь до кризи та вдарить по кишені провідних європейських селекційних компаній.

У квітні цього року ціни на породистих поросят із селекційних розплідників Німеччини перевищили 100 євро за голову. Це більш ніж удвічі дорожче, ніж рік тому. Поляки не лише скуповують поросят у всій Європі, а й стали лідерами з експорту курятини.

Все через те, що польські фермери отримали новий ресурс – українську пшеницю, кукурудзу та сою за невисокими цінами – і почали його освоювати, збільшуючи свої стада свиней та розвиваючи курячі комплекси. І вже є результат: за інформацією Міністерства сільського господарства та сільського розвитку Польщі, у 2022 році експорт усіх видів м’ясних та молочних продуктів із країни збільшився на 37%.

“Польські компанії інтенсивно нарощують поголів’я свиней. Вони скуповують поросят у Німеччині, Нідерландах, Данії. В результаті ціни на молодняк за рік підскочили з 45 до понад 100 євро за порося”, – сказав LIGA.net Микола Бабенко, виконавчий директор Асоціації “М’ясна галузь”.

Схоже на те, що в 2022 році Польща встановила національний рекорд з імпорту поросят, витративши на це не менш ніж 400 млн евро.

“Це стало можливим саме завдяки імпорту дешевого українського зерна та білкових — кукурудзи, пшениці, сої, соняшнику — та продуктів їхнього перероблення до Польщі”, — впевнений Микола Бабенко.

Внаслідок цього польські фермери переломили багаторічну тенденцію на скорочення поголів’я свиней. Слід зазначити, що у польській гастрономії свинина посідає центральне місце. Така страва, як Кotlet Schabowy, вважається однією з кулінарних візитівок країни.

Тому опубліковані Główny Urząd Statystyczny (польський держстат) дані про те, що у другій половині 2022 року поголів’я свиней у країні зросло до 9,6 млн голів, стали позитивною новиною національного масштабу. Хоча приріст був мінімальний – близько 0,1% – але це сталося вперше за кілька років.

Птах Феніксовий

Доступне зерно з України стало стимулом для зльоту у 2022 році польського птахівництва. За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, минулого року виробництво курятини у Польщі збільшилось на 8,2%.

Джерело: LIGA.net

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *