promo-zsm
promo-zsm

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 1 – 7 травня 2023 року

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 1 – 7 травня 2023 року
pigcentre

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 1 – 7 травня 2023 року:  81-82 грн/кг на свиней живою вагою.

Прогнозується, що ціна на свиней наступного тижня буде на рівні 81-82 грн/кг.

Асоціація “М’ясної галузі” продовжує працювати над удосконаленням політики розвитку м’ясної галузі та формуванням ринку м’яса. Сфера тваринництва в Україні має стати провідною, інвестиційно привабливою галуззю економіки! 

Асоціація “М’ясної галузі” проводить активну роботу на глобальному ринку. Один із напрямів нашої роботи – відкриття експорту української свинини, що забезпечить мʼясній галузі та свинарству сталий прибуток у довготривалій перспективі.

У травні 2022 року Єврокомісія оновила умови ввезення та транзиту м’яса територією Євросоюзу, що відкрило нові шляхи для експорту. Україна має потенціал для того, щоб перетворитися із експортера дешевого зерна на провідного постачальника м’яса та м’ясної продукції у світі і увійти до ТОП-5 виробників.  Експорт свинини може скласти до 2 млн тонн. А це вже товари із доданою вартістю – близько 6 млрд євро щороку додатково може отримувати економіка нашої держави.

На німецькій біржі VEZG на наступний тиждень ціни на напівтуші кондиційних свиней – 2,33 євро/кг (96,23 грн/кг), на напівтуші свиноматок – 1,78 євро/кг (73,51 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ.

На польській біржі CennikRolnicze середня ціна на живих свиней – 8,77 злотий/кг (78,05 грн/кг). Діапазон цін на живих свиней: 8,00 – 9,50 злотих/кг (71,2 – 84,55 грн/кг).

Джерело: Євростат

Динаміка цін у світі:
🟢 2,41 €/кг (+1%) у ЄС
🟢 1,50 €/кг (+2%) у Бразилії
🔻 1,40 €/кг (-8%) у США
🔻1,24 €/кг (-7%) у Канаді

Усі ціни вказані за забійну вагу.

Прогнозні ціни на живця свиней в Україні можуть різнитися за регіональною ознакою, що пов’язано із неоднорідним розміщенням виробничих і переробних потужностей м’ясної галузі.

Довідково

Щотижня Асоціація “М’ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м’ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо).

Прогнозні ціни акумулюють статистичну інформацію щодо цінової динаміки на ринку та слугують орієнтиром для м’ясопереробних підприємств і свинокомплексів.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *