promo-zsm
promo-zsm

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 25 – 31 липня

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней
pigcentre

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 25 – 31 липня 2022 року: 51-52 грн/кг на свиней живою вагою.

Прогнозується, що ціна на свиней буде на рівні 51-52 грн/кг.

Від початку війни ціни на свиней в Україні збільшилися на 50% і тенденція подальшого росту цін на свиней зберігається на фоні значного падіння цін на корми в Україні. Перепони розвитку свинарства в Україні усуваються. Однак спад поголівʼя свиней вдастся зупинити лише на літо 2023 року. Тому висока ціна, очевидно, збережеться у довгостроковій перспективі. Свинарство є альтернативним каналом збуту зернових. Збільшення поголівʼя свиней в 4 рази забезпечить збут  до 10 млн тонн зернових, а експорт свинини принесе додану вартість економіці України.

На понад 50% ціни на свинину виросли і в країнах ЄС в 2 кварталі 2022 року, тільки через подорожчання кормів у світі. Свинина з України могла б зайняти своє місце в глобальному ринку і простимулювати розвиток мʼясної галузі і свинарства України.

На німецькій біржі VEZG ціна на наступний тиждень на напівтуші кондиційних свиней  зросла до 1,85 євро/кг (57 грн/кг), на напівтуші свиноматок до 0,95 євро/кг (33 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ.

На польській біржі CennikRolnicze середня ціна на живець також залишається на позначці – 6,6 злотий/кг (43,7 грн/кг). Діапазон цін на живих свиней: 6 – 7,3 злотих/кг (37 – 47 грн/кг).

Джерело: Євростат

Динаміка цін у світі:
🟢 1,98 €/кг (+1%) у ЄС
🟢 1,57 €/кг (+1%) у Бразилії
🟢  2,65 €/кг (+6%) у США
🟢 1,69 €/кг (+2%) у Канаді

Усі ціни вказані за забійну вагу.

Прогнозні ціни на живця свиней в Україні можуть різнитися за регіональною ознакою, що пов’язано із неоднорідним розміщенням виробничих і переробних потужностей м’ясної галузі.

Довідково

Щотижня Асоціація “М’ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м’ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо).

Прогнозні ціни акумулюють статистичну інформацію щодо цінової динаміки на ринку та слугують орієнтиром для м’ясопереробних підприємств і свинокомплексів.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *