promo-zsm
promo-zsm

Африканську чуму свиней виявлено в Запорізькій області

свині заражені АЧС
pigcentre

Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області інформує, що на території підсобного господарства у м. Молочанськ Пологівського району виявлено захворювання на африканську чуму свиней (АЧС).

Для з`ясування епізоотичних зв’язків та причин виникнення спалаху АЧС фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області та Токмацької районної державної лікарні ветеринарної медицини виїхали на місце події для проведення епізоотичного розслідування.

В ході розслідування встановлено, що в місці спалаху знаходилось 10 голів свиней, з них загинула 1 голова (підозрювалась у захворюванні на АЧС). Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області провели відбір патматеріалу для дослідження на АЧС у лабораторії.

27.08.2021 року Дніпропетровська регіональна державна лабораторія державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів встановила позитивний результат на АЧС.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 28.08.2021 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Пологівській районній держадміністрації. На засіданні розглянуто основні питання про встановлення карантину щодо африканської чуми свиней на території м. Молочанськ, а також затверджено План заходів щодо ліквідації та недопущення цього захворювання на території області.

За підсумками засідання прийнято рішення про встановлення карантину з 28.08.2021 по м. Молочанськ та проведення необхідних заходів згідно Плану ліквідації захворювання.

Наразі в неблагополучному пункті фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області разом з представниками причетних служб проводиться комплекс заходів щодо ліквідації вогнища та недопущення подальшого розповсюдження інфекції. Зокрема, виставлені карантинні пости, обладнано дезбар’єри, проведено дезінфекцію подвір’я та транспортних засобів тощо.

Також здійснені подвірні обходи в зонах захисту і нагляду, проведена інформаційно-роз’яснювальна робота з населенням.

Довідково

Африканська чума свиней – гостроінфекційне вірусне особливо небезпечне захворювання свиней, яке характеризується лихоманкою, крововиливами, синюшністю шкіри та високою смертністю. Вірус стійкий до дії зовнішніх факторів – в гної і ґрунті залишається життєздатним до 3 місяців, в копчених м’ясопродуктах – до 6 місяців, в замороженому м’ясі – до 3 років. Лікування та ефективної вакцини для профілактики хвороби на даний час не існує. Люди на АЧС не хворіють!

Для запобігання захворюванню тварин АЧС, необхідно дотримуватись основних заходів профілактики:

  • забезпечувати роботу спеціалізованих свиногосподарств у «закритому режимі»;
  • утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускати вигулу і контакту з іншими тваринами;
  • обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі;
  • забороняти відвідування тваринницьких приміщень стороннім особам;
  • не купувати тварин у невстановлених місцях та без супровідних ветеринарних документів;
  • не забивати та не переробляти туші хворих свиней;
  • не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без проварювання;
  • при виявленні трупу дикого кабана або свійської свині негайно звернутись до територіального органу Держпродспоживслужби.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *