promo-zsm
promo-zsm

АЧС може поширюватись через корм

Нова публікація досліджень в журналі Animals узагальнює потенціал поширення африканської чуми свиней (АЧС) через корм.
pigcentre

Нова публікація в журналі Animals узагальнює потенціал поширення африканської чуми свиней (АЧС) через корм. Про це пише MeatNews з посиланням на ThePigSite та Animals.

Вісім років великих досліджень, включаючи роботу в Канзасському державному університеті, призвели до суперечливого сценарію для виробників свиней: корм та кормові інгредієнти потенційно можуть служити засобом для введення та передачі хвороб свиней. Меган Нідервердер, доцент кафедри діагностичної медицини та патобіології в Коледжі ветеринарної медицини, нещодавно опублікувала огляд на колективні дослідження, що пов’язані з передачею через корми вірусів хвороб свиней, включаючи, вірус африканської чуми свиней.

Ризик і пом’якшення вірусу африканської чуми свиней в кормі” був опублікований 18 березня в журналі Animals. Фінансування досліджень надала National Pork Board.

Яким чином вірус може потрапити до корму та як він буде поширюватись?

© Animals

На ілюстрації показано, як кормові інгредієнти можуть служити транскордонними векторами вірусних захворювань свиней. Ризиковані сільськогосподарські практики, такі як сушіння зерна на проїжджих частинах, представлених у верхньому лівому куті, можуть забруднювати кормові інгредієнти в країнах з циркулюючими захворюваннями тварин. Вірус потенційно може транспортуватися через океани і автомагістралі, де він може вижити і представляти потенційну загрозу для худоби.

Мета досліджень

«З моменту епідемії в 2013 році вірусу свинячої діареї в США дослідники розглядали потенційну роль кормів і кормових інгредієнтів для транскордонного поширення свинячих захворювань», – сказав Нідервердер. – «Кормові інгредієнти – це товари, що торгуються по всьому світу, і США щороку імпортує тисячі метричних тонн з країн, де були виявлені циркулюючі захворювання тварин».

АЧС є найбільш значною загрозою з усіх захворювань тварин для виробництва свиней в США, сказав Нідервердер. Основна мета країн вільних від АЧС, таких як США, полягає в тому, щоб запобігти приходу АЧС, оскільки немає вакцин або методів лікування.

«Недавнє введення АЧС в країни без АЧС за останні кілька років підвищило ризик подальшого поширення», – сказав Нідервердер. – Дослідження в моїй лабораторії характеризували стабільність вірусу африканської чуми свиней в кормових інгредієнтах, що піддаються трансокеанським умовам відвантаження, трансмісії вірусу через природне споживання кормів на рослинній основі, а також потенціал пом’якшення певних кормових добавок для інактивації вірусу африканської чуми свиней в кормах».

Останній огляд Niederwerder описує нинішні дослідження кормів як потенційне зменшення ризику переносу вірусів свиней і можливості для захисту виробництва свиней від африканської чуми свиней та інших захворювань тварин.

Як можуть допомогти дослідження?

Епідеміологічні дані пов’язують заражені корми зі спалахами вірусу африканської чуми свиней як в Європі, так і в Азії.

МЕГАН НІДЕРВЕРДЕР, КАНЗАС-ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

«Епідеміологічні дані пов’язують заражені корми зі спалахами вірусу африканської чуми свиней як в Європі, так і в Азії», – сказав Нідервердер. «Стрімке розширення географічного поширення вірусу африканської чуми свиней продовжує підвищувати ризик вторгнення в США. Економічні втрати від введення африканської чуми свиней на територію США оцінюються в більш ніж $15 млрд через втрати виробництва і збою на ринку. Важливість запобігання в’їзду не може бути завищена”.

У статті Нідервердера розглядається потенційні способи зниження ризику потрапляння вірусу африканської чуми свиней за допомогою біобезпеки кормів, а також через як фізичні, так і хімічні протоколи пом’якшення наслідків, такі як термічна обробка, час зберігання та антимікробні кормові добавки.

«Критично важливо, щоб стратегії пом’якшення ризику передачі через корми і далі досліджувалися і були прийняті для зниження ризику в’їзду АЧС або інших хвороб тварин таким чином», – сказав Нідервердер.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *