Ситуація з Covid-19 змінила вимоги до свинини з боку м’ясної промисловості і кінцевих споживачів. До такого висновку прийшли Meat Group, міжнародна платформа знань генетичної компанії Topigs Norsvin, пише CIAB з посиланням на Pig Progress.
Meat Group складається з ряду експертів, що працюють по всьому світу, включаючи доктора Гранта Уоллінга, керівника Meat Group, і фахівців з м’яса – доктора Керолайн Мітчелл і доктора Дастіна Болера. Крім того, команда також складається з різних фахівців з місцевих філій Topigs Norsvin. Платформа спрямована на подолання розриву між генетикою, виробництвом і переробкою свиней та споживачами.
Однорідність свиней
Експерти прогнозують, що бійні і переробники збільшать автоматизацію ліній забою. Тому в довгостроковій перспективі покупці свиней будуть пред’являти більш високі вимоги до однорідності свиней, слідкувати, щоб відмінності між тушами були незначні. Виробникам свиней доведеться це враховувати. В процесі забою і обвалки тварин потрібно відносно багато ручної роботи. Під час пандемії, як Covid-19, це робить компанії уразливими, оскільки їх співробітники можуть заразитися.
В Інтернеті продається більше свинини і м’яса
Covid-19 також стимулює збільшення продажу свинини через онлайн-канали. Презентація продукту в цьому випадку не так важлива в порівнянні з м’ясом, що продається в супермаркетах. З іншого боку, більш важливий споживчий досвід онлайн-продажів.
На думку експертів, не всі інтернет-магазини, що пропонують продукцію зі свинини, враховують це належним чином. Онлайн-продажі явно вимагають різних типів продукції, а також виробничих процесів.
Збільшення кількості м’яса швидкого приготування
У багатьох країнах ресторани зачинені через карантин. Однак заклади швидкого харчування продовжують отримувати дохід. Це означає, що м’ясні продукти преміум сегменту мають низький попит, в той час як заклади швидкого харчування користуються великим попитом. На думку експертів платформи такий розвиток подій позитивний для галузі свинарства в порівнянні, наприклад, з виробництвом яловичини.
Covid-19: попит на інновації
Topigs Norsvin очікує, що м’ясопереробні підприємства змінять свої майбутні потреби у відношенні закупівлі свиней. Тому постачальники свинини (м’яса) повинні будуть враховувати, що контракти або специфікації закупівель можуть з часом змінюватися.
Високі ціни на свиней знизяться через Covid-19. Група експертів зазначила, що сектор свинарства у світі впровадив інновації краще і адаптувався до нової реальності після Covid-19.
Через впровадження інновацій в свинарстві і м’ясній галузі, Україна буде все більше інтегруватися у глобальний ринок, а з часом – стане його активним гравцем. Компанія Topigs Norsvin з Центром підвищення ефективності в тваринництві допомагають в цьому.