promo-zsm
promo-zsm

Росія зареєструвала першу в світі вакцину від COVID-19 для тварин

Росія зареєструвала першу в світі вакцину від COVID-19 для тварин

Перша в світі вакцина проти нового типу коронавірусу для тварин, розроблена вченими Россільгоспнагляду, зареєстрована в Росії. Про це пише MeatNews з посиланням на ТАСС.

“Вакцина проти коронавірусної інфекції (COVID-19) м’ясоїдних тварин, сорбована інактивованим “Карнівак-Ков”, розробленим “Федеральним центром здоров’я тварин” під юрисдикцією Россільгоспнагляду ФГБУ”, зареєстрованиа в Росії. Це перший і сьогодні єдиний профілактичний препарат у світі від COVID-19 для тварин”, – сказав заступник голови наглядової ради Костянтин Сивенков.

За його словами, масове виробництво вакцини на базі найбільшої в країні платформи з виробництва продуктів тваринного походження Федерального центру здоров’я тварин може бути запущено в квітні.

Він додав, що до клінічних випробувань вакцини, які почалися в жовтні минулого року, були залучені собаки, кішки, норки, лисиці та інші тварини. “Результати досліджень дозволяють зробити висновок про нешкідливість вакцини і її високу імуногенну активність, так як у всіх суб’єктів вакцинованих тварин в 100% випадків були розроблені антитіла до коронавируса”, – запевнив він.

Сивенков також зазначив, що вчені Россільгоспнагляду продовжують вивчати, як довго виробляється імунітет після введення препарату. “На сьогоднішній день цей показник становить не менше півроку”, – сказав він.

Інтерес інших країн

Інші країни, включаючи Грецію, Польщу, Австрію, а також США, Канаду і Сінгапур, демонструють інтерес до російського розвитку.

«У зв’язку з реєстрацією випадків COVID-19 у багатьох країнах світу, вакцину, розроблену ФГБУ, планується закуповувати як вітчизняними тваринницькими фермами, так і комерційними структурами з Греції, Польщі та Австрії. Інтерес до Карнівак-Ков також проявлять компанії зі США, Канади та Сінгапуру», – сказав Савенков.

За його словами, вакцина має особливе значення, оскільки, як зазначили у Всесвітній організації охорони здоров’я тварин (МЕБ), деякі види тварин схильні до COVID-19. Випадки виявлення були зафіксовані в багатьох країнах по всьому світу, які щотижня повідомляють про нові випадки зараження. Наприклад, минулого тижня МЕБ отримало інформацію про виявлення коронавірусної інфекції у трьох домашніх тварин в Мексиці і одного в Італії, навів приклад заступник глави Россільгоспнагляду.

Він також нагадав, що тижнем раніше аргентинські чиновники повідомили, що у чотирьох собак і кішок зареєстрували захворювання. Крім того, у 2020 році були зафіксовані масові виявлення COVID-19 на норкових фермах. Зокрема, мутовані вірусні інфекції були виявлені в більшості тваринницьких ферм Данії, і влада вирішила масово знищити тварин. За словами Сєвєннкова, на сьогоднішній день в Росії офіційно зафіксовано два випадки зараження кішок новою коронавірусною інфекцією: в Москві і Тюмені.

«Використання вакцини, на думку російських вчених, може запобігти розвитку мутацій вірусу, які найчастіше виникають при міжвиді передачі збудника. Варто зазначити, що наукових доказів передачі нової коронавірусної інфекції від тварин людині немає, про це неодноразово повідомляла Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ)”, – сказав Ваїнков. Він додав, що тварини можуть бути заражені деякими іншими видами в сімействі коронавірусу, крім COVID-19.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *