promo-zsm
promo-zsm

Ще один випадок африканської чуми свиней на Кіровоградщині: загинуло та було знищено понад 400 голів

pigcentre

Територію агрофірми в селі Тишківка Новоукраїнського району оголосили епізоотичним вогнищем неблагополучного пункту по африканській чумі свиней (АЧС) після лабораторного підтвердження діагнозу в чотирьох тварин, які загинули. Відтак ще 416 голів, яких утримували на підприємстві, підлягають умертвлінню безкровним методом, після чого проводиться їх спалювання відповідно до Інструкції з профілактики та боротьби з АЧС.

Повідомлення про погіршення стану здоров’я 30 голів свиней надійшло до Новоукраїнської районної державної лікарні ветеринарної медицини 25 березня. Як з’ясувалося, тварини почали хворіти з 22 березня, проявлялися такі клінічні ознаки як загальне пригнічення, відмова від корму, синюшність вух, шиї, підгрудка, температура тіла 39,5-39,9°С. За лікувальною допомогою до державних установ ветеринарної медицини підприємство не зверталося.

Спеціалісти Новоукраїнського районного управління Держпродспоживслужби області та ветеринарної лікарні здійснили виїзд на місце загибелі тварин та провели епізоотичне розслідування з відбором патологічного матеріалу. При дослідженні відібраних проб в Кіровоградській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби встановлено діагноз африканська чума свиней.

В епізоотичному вогнищі проводяться заходи, направлені на локалізацію та недопущення поширення інфекції. На в’їзді до агрофірми облаштували дезбар’єр та забезпечили чергування.

Відповідно до рішення місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новоукраїнській РДА визначено зону захисту радіусом 3 км (територія села Тишківка Тишківської територіальної громади Новоукраїнського району). Також встановили зону спостереження (нагляду) радіусом 7 км, до якої віднести села Володимирівка, Липняжка, Водяне, Богданівка, Новомихайлівка, Мартинівка, Новотишківка, Андріївка, Вірне, Гаївка, Ганнівка, Анатолівка, Марʼянівка, Червінка Тишківської сільської ради Новоукраїнського району.

Наразі проводиться робота з уточнення свинопоголів’я в зонах захисту та спостереження. Сигнальних повідомлень про випадки підозри на захворювання та загибель свинопоголів’я з навколишніх населених пунктів та господарств не надходило.

Профілактичні щеплення чи лікування АЧС відсутні! Тож хвороба призводить до 100% смертності свинопоголів’я та значних економічних збитків для власників тварин. Водночас вірус АЧС не передається людині.

Зараження свиней може відбуватися шляхом безпосереднього контакту (від свині – до свині), через ґрунт, незнезаражені корми, предмети догляду й утримання, транспортні засоби, а також через диких кабанів, бродячих тварин, птахів та обслуговуючий персонал.

Дотримуйтеся таких правил:

  • перевзувайтеся і перевдягайтеся, коли заходите в приміщення, де утримуються свині. Гумове взуття – лише для свинарника. Вірус не переноситься повітрям, потрапити до тварини він може тільки тоді, коли його туди занесе власник або персонал;
  • перед входом у свинарник покладіть килимок (краще поролоновий), який регулярно змочуйте дезінфікуючим засобом. Це дієвий спосіб знищити бактерії та віруси на взутті;
  • не пускайте у свинарник інших сторонніх людей;
  • не випускайте свиней з хліва – їх не можна вигулювати;
  • не утримуйте в одному приміщенні зі свинопоголів’ям інших тварин чи птицю, особливо, якщо вони виходять на двір;
  • не годуйте свиней залишками їжі зі столу. Однак, якщо цього не можна уникнути, прокип’ятіть їжу впродовж 30 хвилин перед тим, як згодуєте свиням. Корми для свиней також треба проварювати;
  • щодня оглядайте свиней. Якщо виникла підозра, що вони захворіли – обов’язково повідомте фахівця державної лікарні ветеринарної медицини;
  • пам’ятайте, що рано чи пізно інфіковане вірусом АЧС м’ясо, яке заморозили в холодильнику, чи сало, яке закрили у банки, може стати причиною наступного спалаху захворювання, адже вірус у них житиме впродовж тривалого часу.

Тим не менеше, є надія на подолання африканської чуми свиней! Цьому може допомогти впровадження вакцини та проведення повноцінної вакцинопрофілактики з ціллю викорінення даної хвороби. Важливо забезпечити дану практику на національному рівні.

Читайте також:

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *