promo-zsm
promo-zsm

Перший онлайн-семінар з вакцинопрофілактики АЧС відбувся!

pigcentre

27 лютого 2024 року відбувся перший онлайн-семінар з вакцинопрофілактики АЧС від CIAB.

Центр підвищення ефективності в тваринництві турбується за майбутнє українського бізнесу в свинарстві і розпочав навчання з підвищення рівня поінформованості спеціалістів галузі у питанні запобігання поширення АЧС через її вакцинопрофілактику.

На першому вебінарі слухачі курсу дізнались базову інформацію про особливо небезпечні хвороби, які особливості природи збудника більше 100 років не дозволяли запровадити вакцинопрофілактику АЧС, особливості укорінення АЧС в Україні з 2012 року і до сьогодні, та, що таке «усмішка чеширського кота» у епізоотичному процесі африканської чуми свиней.

Є велика надія, що вакцинопрофілактика АЧС скасує стемпінг-аут промислового свинарства (знищення всього поголівʼя тварин шляхом спалювання) у разі виявлення АЧС.

Нова хвиля африканської чуми свиней в Україні несе ще більшу загрозу свинарству України, як галузі економіки, ніж це було в 2015-2019 роках. Якщо багато країн Європи позбувалися захворювання АЧС за 3-5 років з моменту його появи, то в Україні за 12 років відбулося лише укорінення АЧС. Через продаж свиней інфікованих АЧС зʼявилися стаціонарні осередки інфекції в цілих регіонах України де ведення бізнесу в свинарстві стало ризиковим.

Надію на оздоровлення свинарства, відкриття експорту українській свинині та збереження рентабельності свинарству дає лише застосування вакцинопрофілактики АЧС в Україні, інакше втрати галузі будуть більші ніж в 2015-2019 роках, вважають експерти.

Організатори навчання вважають, що стратегія має бути націлена саме на викорінення АЧС в Україні, а не на профілактику, як є іншими особливо небезпечними захворюваннями в свинарстві. Пропонується  реєструвати в’єтнамську вакцину AVAC в Україні не як звичайний комерційний препарат у відкритому доступі, а реєструвати для використання у «іспанському форматі» саме для викорінення, а не профілактики хвороби за участі міжнародних експертів: зокрема того ж ВООЗТ, які працюють радниками і в нашій країні.

Для України важливий досвід отриманий у В’єтнамі та Іспанії за умов панзоотичного (в національному масштабі) поширення хвороби.

Офіційні дані ВООЗТ (Всесвітня організація охорони здоров’я тварин) та Європейським агентством з безпечності харчових продуктів (EFSA) 2024 року свідчать що у В’єтнамі АЧС вже не реєструється. Зрозуміло, що це не означає ліквідації АЧС у цій країні, але наглядно показує міжнародній спільноті, що ситуація рухається саме в цьому напрямку.

В Україні пропонується використати досвід В’єтнаму та Іспанії з методологічною координацією даної роботи через ТОВ «Центр підвищення ефективності в тваринництві», через який вже йде комунікація з AVAC В’єтнам та провідними українськими та зарубіжними науковцями та експертами.

Читайте також: Мʼясна галузь України – від дефіциту сировини до лідерства у глобальному ринку

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *