promo-zsm
promo-zsm

Звіт уряду про держпідтримку агросектора за 2021 рік

Звіт уряду про держпідтримку агросектора за 2021 рік
НС_CIAB_АМГ

У Мінагрополітики презентували звіт освоєння державної підтримки протягом 2021 року та плани на розподіл коштів у 2022-му. Так, протягом 2021 року було надано українським сільгосптоваровиробникам державної підтримки у обсязі 4,66 млрд грн, що складає 100% від передбаченої суми в бюджеті. Водночас запит від аграріїв на фінансування протягом 2021 року склав близько 7 млрд грн.

«Запит аграріїв свідчить про довіру до програм і механізмів розподілу. Цей запит формується на основі дострокових програм: інфраструктура, тваринництво, ягідництво, хмелярство тощо. Програма садівництва, виноградарства і хмелярства забезпечує значну кількість робочих місць і державний і місцевий бюджет високими податками. Як ефект від державної підтримки у 2021 році було створено 30 442 нові робочі місця, з них сплачено 1,3 млрд грн», – зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Також Міністр наголосив, що в 2022 році Мінагрополітики презентує усі напрацювання по розподілу коштів на наступний рік і прозоро на рівні загальнонаціональної дискусії, з комітетом та профільними асоціаціями сформує колегіально програми 2022 року, які потрібні для розвитку малого та середнього товаровиробника в Україні.

«Програми 2022 року акцентовані на підтримку фермерських господарств – вчора Уряд прийняв постанову, яка підтримує саме малих фермерів. У них буде можливість залучення безвідсоткових кредитів до 1 млн на 10 років для малого фермера. Історичним для нас було прийняття законодавства про фонд часткового гарантування кредитів, який запустять вже у 22. Разом із постановою КМУ це потужний інструмент, в якому держава в особі Фонду буде виступати з гарантіями, щоби допомогти аграріям в отриманні необхідного фінансування», ­– додав Роман Лещенко.

За словами Міністра, в наступному році акцент держпідтримки буде зміщений на тваринництво, оскільки саме ця галузь вже 30 років має падіння показників, водночас запит агросектору свідчить про готовність аграріїв розвивати цю галузь за умови прогнозованості з боку держави.

Загалом протягом 2021 року було надано підтримку за програмами:

  •   розвитку тваринництва та переробки с/г продукції (1,6 млрд грн);
  •   розвитку фермерства (120,8 млн грн);
  •   компенсації вартості техніки (991,4 млн грн);
  •   компенсації вартості кредитів (1,2 млрд грн);
  •   розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства (512 млн грн);
  •   компенсації втрачених посівів (108 млн грн);
  •   розвитку нішевих культур (50 млн грн);
  •   розвитку картоплярства (53 млн грн);
  •   розвитку зрошення (16,7 млн грн);
  •   компенсації ЄСВ (0,6 млн грн).

Джерело: agronews.ua.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *