promo-zsm
promo-zsm

Ашан в Україні та Польщі: порівняння цін

Ашан в Україні та Польщі: порівняння цін

Вже давно для багатьох українців Польща – це не лише місце для заробітків, але й країна, де можна вдало закупитися. Це пояснюється нижчими ніж в Україні цінами на низку товарів та більшою кількістю вигідних пропозицій у магазинах.

Особливо це стало актуально зараз, коли Польща відкрилася для українських туристів. Адже тепер можна безперешкодно в’їхати у сусідню країну в період карантину при дотриманні його умов та вільно здійснювати там покупки.

Проте дуже часто виникає питання, чи дійсно продукти та товари в Польщі є дешевшими, ніж в України? Чи змінилася ситуація порівняно з минулим роком?

Ми вирішили проаналізувати ціни в польському та в українському гіпермаркеті Ашан. В обох країнах ця мережа є доволі популярною, перш за все через свої акції, знижки та просто вигідні пропозиції для покупок.

Порівняння цін було проведено 23 вересня. Аби співставити споживчий кошик в обох гіпермаркетах, створили декілька таблиць, в яких наведено вартість ідентичних товарів. Проте у випадку відсутності однакової продукції порівнювались товари з подібними властивостями та з близької цінової категорії.

Для зручності усі товари відсортовані по окремих категоріях. Зеленим кольором виділено найнижчу ціну. Додамо, що при аналізі брали до уваги ціни без врахування будь-яких акцій.

Порівняння цін на м’ясні вироби у Польщі та в Україні

Порівняння показує, що ціни на м’ясні вироби є нижчими саме у польському Auchan. До прикладу, кілограм свинячої корейки на 20% буде дешевшим в українському Ашані. Також дешевшими у Польщі будуть і більшість виробів з курятини. З м’ясної продукції в українському Ашані вигідніше купувати лише фарш.

Порівняння цін на молочні вироби у Польщі та в Україні

Стосовно молочних виробів, то однозначно їх вигідніше купувати саме у польських гіпермаркетах Auchan. Різниця у ціні між деякою продукцією в сягає від 23% до 44%.

Натомість яйця дешевше можна придбати в українських гіпермаркетах Ашан.

Порівняння цін на овочі і фрукти у Польщі та в Україні

Як бачимо, овочі та фрукти вигідніше купувати в українському Ашані. При цьому різниця у ціні за кілограм може досягати від 5% до 60% .

Порівняння цін на крупи та макарони у Польщі та в Україні

Крупи та макаронні вироби, здебільшого, є дешевшими у Польщі. Проте різниця є незначною – максимум 10 грн.

Порівняння цін на напої у Польщі та в Україні

Моніторинг цін показує, що  каву, какао та чай вигідніше купувати у польських гіпермаркетах Auchan. В цьому випадку різниця прослідковуються доволі чітко. Наприклад, каву в Auchan можна придбати на 27-40% дешевше.

Порівняння цін на солодощі та закуски у Польщі та в Україні

Стосовно солодощів та хрустких закусок, то більшість проаналізованих товарів можна придбати дешевше у польському Auchan. До прикладу, чіпси Pringles в Польщі коштуватимуть на 25%менше, ніж в українському Ашані.

Слід зауважити, що в цілому імпортні солодощі та закуски вигідніше купувати саме у польських гіпермаркетах.

Порівняння цін на побутову хімію та засоби гігієни у Польщі та в Україні

Очевидним є той факт, на наразі побутова хімія в польських гіпермаркетах Auchan є дешевшою. Вартість деяких товарів на 38% нижча, що дозволяє суттєво заощадити. Наприклад, на трьохкілограмовій пачці прального порошку економія становить більше 100 грн.

Натомість низка засобів гігієни в українських Ашанах продаються дешевше, ніж у польських.

Підсумовуючи, можна сказати, що значна частина побутової хімії та засобів гігієни та продуктів харчування дійсно є дешевшою саме у польських гіпермаркетах Auchan.

Проте і в Україні можна придбати деякі вироби за оптимальною ціною. Насамперед – це м’ясний фарш, овочі та фрукти. Щодо товарів з решти категорій, то ситуація не така однозначна – в українських магазинах вони переважно дешевші, якщо виробничі потужності фірми-виробника розташовані в Україні або Росії. Проте в таких випадках постає питання якості. Прикладом подвійних стандартів міжнародних компаній може бути порошок Ariel, який виробляється для польського і українського ринку на різних заводах.

Всі дані та ціни отримано в наслідок аналізу цін в інтернет-магазині польського Auchan та українського Ашан. Курс обміну – 6,75 грн/зл.

Ціни актуальні станом на 23 вересня 2021 року та можуть відрізнятись в різних магазинах однієї торгівельної мережі (як в Україні, так і в Польщі) .

Джерело: shoppingpl.com.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *