promo-zsm
promo-zsm

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 24 – 30 липня 2023 року

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 20 – 26 березня 2023 року
pigcentre

ових українське свинарство в 2022 році використало лише 2 млн т. Враховуючи, що собівартість свиней вирощених в Україні – найнижча в світі, мʼясна галузь та свинарство мають бути експортоорієнтованими. Однак за минулі 10 років жодного року Україна не забезпечувала споживання свинини власним виробництвом, а собівартість свиней в Україні була найвищою в Європі. Свиней на свинокомплексах України утримувалося до війни в 2 рази менше ніж в Бельгії, що в 20 разів менша за Україну.

Підприємства мʼясної галузі України переконані у перспективності розвитку свинарства в Україні.

На німецькій біржі VEZG на наступний тиждень ціни на напівтуші кондиційних свиней – 2,50 євро/кг (103,25 грн/кг), на напівтуші свиноматок – 1,88 євро/кг (77,64 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ.

На польській біржі CennikRolnicze середня ціна на живих свиней – 8,57 злотий/кг (78,8 грн/кг). Діапазон цін на живих свиней: 8,00 – 9,50 злотих/кг (73,6 – 87,4 грн/кг).

Джерело: Євростат

Динаміка цін у світі:
🟢 2,50 €/кг (+1%) у ЄС
🟢 1,56 €/кг (+4%) у Бразилії
🟢 1,99 €/кг (+5%) у США
🟢 1,49 €/кг (+12%) у Канаді

Усі ціни вказані за забійну вагу.

Свинина з України могла б зайняти своє місце в глобальному ринку і простимулювати розвиток мʼясної галузі і свинарства України.

Прогнозні ціни на живця свиней в Україні можуть різнитися за регіональною ознакою, що пов’язано із неоднорідним розміщенням виробничих і переробних потужностей м’ясної галузі.

Довідково

Щотижня Асоціація “М’ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м’ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо).

Прогнозні ціни акумулюють статистичну інформацію щодо цінової динаміки на ринку та слугують орієнтиром для м’ясопереробних підприємств і свинокомплексів.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *