promo-zsm
promo-zsm

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 26 квітня – 2 травня

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 26 квітня – 2 травня
pigcentre

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогнозні закупівельні ціни на 26 квітня – 2 травня 2021 року: 43 – 45 грн/кг на свиней живою вагою.

Ціна останнього тижня квітня зросте на 2 грн/кг. Це викликано передсвятковим тижнем. Слід очікувати великого попиту серед споживачів у перші тижні травня. Нагадаємо, що м’ясокомбінати проводять закупівлю заздалегідь, тому сировина що буде придбана у даний період буде виставлена на полиці через тиждень, якраз до вихідних 8 – 10 травня.

НС_CIAB_АМГ

В Україні травень був проголошений “Місяцем м’яса”. Микола Бабенко, виконавчий директор Асоціації “М’ясної галузі” підкреслив, що підвищення попиту з боку споживачів у цей період допоможе м’ясній галузі та свинарству України, якому зараз потрібна підтримка. У цей період свинокомплекси зможуть продати свиней, що переросли у квітні за вищою ціною.

Ціна 45 грн/кг з ПДВ 14% аналогічна ціні 48 грн/кг якби ПДВ було 20%.

Ціни на свиней та ситуація у світі

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 26 квітня – 2 травня
Джерело: Євростат

Ціна на німецькій біржі VEZG цього тижня на напівтуші кондиційних свиней зменшилась до 1,42 євро/кг (48 грн/кг), на напівтуші свиноматок – 1,05 євро/кг (34 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ. 

Як видно, ціни у Німеччині дещо впали протягом двох тижнів. Загалом ціни в ЄС досягли сталого значення. Можна також відмітити, що ціна в США продовжує зростати. Ціна минулого тижня зросла більше ніж вдвічі у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Тенденція зростання цін у Північній Америці починає послаблюватись. У Бразилії ж, навпаки, після різкого спаду ціни, прослідковується різке збільшення.

Динаміка цін у світі:
🟨 163,52 €/ц (+0,41%) у ЄС
🟢 117,73 €/ц (+7,40%) у Бразилії
🟢 188,67 €/ц (+4,62%) у США
🟢 155,41 €/ц (+5,22%) у Канаді

Прогнозні ціни на живця свиней в Україні можуть різнитися за регіональною ознакою, що пов’язано із неоднорідним розміщенням виробничих і переробних потужностей м’ясної галузі.

Довідково

Щотижня Асоціація “М’ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м’ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо).

Прогнозні ціни акумулюють статистичну інформацію щодо цінової динаміки на ринку та слугують орієнтиром для м’ясопереробних підприємств і свинокомплексів.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *