promo-zsm
promo-zsm

Сільське господарство в 2022 році може бути «мінусовим»

Сільське господарство в 2022 році може бути «мінусовим»

У 2022 році темпи зростання промислового виробництва залишаться низькими, а сільськогосподарське господарство може опинитися в мінусі. Такий прогноз, озвучила аналітик Concorde Capital Євгенія Охтирко. Про це повідомляє  unian.ua.

«Ми очікуємо, що динаміка ВВП у 2022 році буде слабенькою. Темпи зростання промислового виробництва залишаться низькими, а сільськогосподарське виробництво за результатами року може опинитися в мінусі, оскільки ймовірність перевищити рекордний урожай 2021 буде дуже малою. За нашим прогнозом, зростання ВВП у 2022 році складе 2,8 відсотка», — зазначила аналітик.

За словами експерта, інфляція буде знижуватися повільно, оскільки в цей час вона вже має самопідтримуючий характер.

«Споживчий попит залишиться таким самим, а ефект жорсткої монетарної політики буде обмежений. Ми очікуємо, що за результатами 2022 інфляція складе 7,5 відсотка. У 2022 році ми навряд чи побачимо зміцнення курсу протягом тривалого проміжку часу, як це відбувалося у 2021 році. Торговий баланс буде погіршуватися, в результаті чого буде рости девальваційний тиск. За нашим прогнозом, середній курс наступного року складе 27,30 грн/дол. США», — зазначила експерт.

У державному бюджеті на 2022 рік для Мінагрополітики передбачаються видатки, зокрема, на фінансову підтримку сільгосптоваровиробників — 4,4 млрд грн.

Джерело: agronews.ua.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *