

17-та Берлінська конференція міністрів сільського господарства, що відбулася 18 січня 2025 року в рамках Глобального форуму з продовольства та сільського господарства (GFFA), зібрала представників із 62 країн. Основною темою заходу стала важливість розвитку циркулярної біоекономіки як ключового інструменту для досягнення ефективного, конкурентоспроможного та сталого агропродовольчого виробництва.
Міністри підкреслили, що зростаюче населення світу потребує здорової та поживної їжі, але при цьому:
- Зменшення природних ресурсів,
- Деградація землі та посухи,
- Втрати біорізноманіття,
- Наслідки зміни клімату та забруднення — створюють серйозні виклики, особливо для країн, що розвиваються.
Вони наголосили на необхідності зміцнення сталих продовольчих систем для забезпечення глобальної продовольчої безпеки та боротьби з голодом.
Міністри високо оцінили потенціал стійкої біоекономіки, яка базується на екологічних принципах. Вона дозволяє:
- Отримувати та управляти відновлюваними біологічними ресурсами;
- Підвищувати соціальну, економічну та екологічну стійкість;
- Досягати Цілей сталого розвитку (ЦСР), включаючи головну мету — нульовий голод.
Учасники заходу закликали міжнародну спільноту до консолідації зусиль задля виконання Порядку денного сталого розвитку ООН на період до 2030 року.
Міністри сільського господарства з різних країн підтвердили свою готовність об’єднати ресурси для впровадження інноваційних підходів, спрямованих на захист природних ресурсів та забезпечення продовольчої безпеки в умовах глобальних змін.

Читайте також: