Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 8 – 14 серпня

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 14 – 20 лютого
pigcentre

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 8 – 14 серпня 2022 року: 60-61 грн/кг на свиней живою вагою.

Прогнозується, що ціна на свиней зросте до 60-61 грн/кг.

Від початку війни ціни на свиней в Україні збільшилися на 50%, ріст цін на свиней відбувається з одночасним падінням цін на корми в Україні. Через дефіцит свиней, висока ціна, очевидно, збережеться у довгостроковій перспективі. Спад поголівʼя свиней вдастся зупинити лише на літо 2023 року. Свинарство могло в минулі роки стати альтернативним внутрішнім споживачем 10 млн тонн зернових в рік та з мʼясною галуззю створювати 6 млрд євро доданої вартості щороку. Цим можливостям, що не були використані раніше, була присвячена зустріч Миколи Бабенка, виконавчого директора Асоціації “Мʼясної галузі” з Данилом Гетманцевим, народним депутатом України, секретарем Національної ради відновлення України.

Світові ціни на свинину виросли на понад 50% в 2 кварталі 2022 року, тільки через подорожчання кормів у світі. Свинина з України могла б зайняти своє місце в глобальному ринку і простимулювати розвиток мʼясної галузі і свинарства України.

На німецькій біржі VEZG ціна на наступний тиждень на напівтуші кондиційних свиней  зросла до 1,85 євро/кг (69 грн/кг), на напівтуші свиноматок до 0,95 євро/кг (35 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ.

На польській біржі CennikRolnicze середня ціна на живець також залишається на позначці – 6,73 злотий/кг (43,7 грн/кг). Діапазон цін на живих свиней: 6 – 7,5 злотих/кг (37 – 47 грн/кг).

Джерело: Євростат

Динаміка цін у світі:
🔺 1,97 €/кг (-1%) у ЄС
🔺 1,56 €/кг (-1%) у Бразилії
🟢  2,73 €/кг (+3%) у США
🟢 1,83 €/кг (+8%) у Канаді

Усі ціни вказані за забійну вагу.

Прогнозні ціни на живця свиней в Україні можуть різнитися за регіональною ознакою, що пов’язано із неоднорідним розміщенням виробничих і переробних потужностей м’ясної галузі.

Довідково

Щотижня Асоціація “М’ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м’ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо). Прогнозні ціни акумулюють статистичну інформацію щодо цінової динаміки на ринку та слугують орієнтиром для м’ясопереробних підприємств і свинокомплексів.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *